Схема встановлення димохода. Варіант No1
У компанії підключені електронні платежі. Тепер ви можете купити будь-який товар не покидаючи сайту.Схема встановлення димохода. Варіант No1
Якщо ви виробляєте монтаж димоходу самостійно, вам необхідно буде дотримуватися деяких основних правил:
- Димохід має обов'язково бути не менш ніж п'ять метрів у відстані від приладу опалення й до наголовки;
- Димохід має перевищувати дахи будинків, які розташовані поблизу не менш ніж 1,5 метра;
- Під час піднесення димохода на 1,5 метра і вище, необхідно вжити заходів щодо запобігання його нападу. Для цього його додатково закріплюють, використовуючи водночас спеціальні розтяжки;
- Якщо під час монтажу покрівлі були застосовані горючі матеріали, тоді важливо, щоб у диморі був встановлений іскрогасник. Його виготовляють із сітки, комірки в якій мають бути не менш ніж 5х5 мм;
- Горизонтальна ділянка виконуваної конструкції має бути не більш ніж один метр;
- Фахівці рекомендують використовувати спеціальні заглушки з конденсатовідвідником. Такі заглушки необхідні для того, щоб видаляти конденсат, що утворюється;
- Важливо простежити, щоб місця, у яких відбувається з'єднання всіх наявних елементів, ні в жодному разі не збіглися з місцями, де зроблені стельові та покрівельні проходи, проходи в стіні;
- Під час виконання димоходу категорично не можна виконувати його звуження, водночас допустимо розширити. Отже, уявимо, що для організації димоходу для опалювальної печі, звідки виходить димохід, діаметр якого 140 мм. у жодному разі не можна робити димохід діаметром 120 мм, але в цьому разі допустиме використання димоходу, діаметр якого 150 мм. Для того, щоб з'єднати ці дві деталі, треба використовувати спеціальний перехідник 140 мм. на 150 мм., який і з'єднає дві деталі різного діаметра;
- Монтаж відводів і трійників фахівці рекомендують виконувати так, щоб вони не несли можливе навантаження, яке виходить від ваги складових елементів димоходу, що виконується поверх них.
Як вибрати діаметр димоходу
Як правильно визначити діаметр димоходу? Важливо, щоб це значення було рівне або трохи більше, ніж діаметр вихідного отвору від опалювального приладу. У разі якщо діаметри різні, тоді для з'єднання цих деталей використовують спеціальний перехідник з одного розміру діаметра на інший.
Схеми виконання:
• Варіант «за димом». У цьому разі передбачається монтаж димоходу, за схемою, у якій кожен новий елемент надлаштовується над раніше виготовленим. Під час вибору цього варіанту, не буде розв'язане питання щодо конденсату, а отже, він буде цілісним у тих випадках, де не буде конденсату. Переваги такі: У зібраному димоходному каналі набагато менше ділянок, які можуть стати перешкодою під час пересування газів, а це призводить до зниження виникнення завихень і відкладень сажі.
• Варіант «за конденсатом». У цьому варіанті передбачається монтаж, за схемою, у якій кожен новий елемент заходить у раніше виготовлений. У цьому варіанті розв'язане питання щодо конденсату, що утворився. Ця схема є незамінною в багатьох випадках. Її найкращим застосуванням є монтаж у модульних димоходах, де система з'єднань організовується методом холодного формування. У разі якщо розтруб виготовлений методом обпалювання, то в цьому варіанті є невеликий мінус, а саме східчастість.
У будь-якому разі, незалежно від обраного методу, займатися монтажем димоходів мають досвідчені фахівці, щоб вони правильно виробили всі роботи, від цього залежатиме ваша безпека надалі.
Регулювання тяги. Ця дія досить важлива і виконати її необхідно правильно. Для його виконання використовують так званий «Шибер». Шибери можуть бути двох різновидів, а саме — поворотний і засувка (кагла). З двох наведених варіантів фахівці найчастіше використовують саме поворотний вигляд бойлера. Такий вибір обґрунтований тим, що в нього досить проста конструкція, він безвідмовний у роботі. Конструкція ударера організована так, що в ньому передбачені спеціальні засувки. За допомогою цих засувок, можливо, виконувати прочищення димоходу, водночас очисний пристрій виходить у опалювальний прилад. Такої можливості не буде під час використання поворотного ударника.
Шибер-засувка | Шибер поворотний (гойдалка) |
Труба — основний елемент димохідної системи, призначена для виведення димових газів (продуктів згоряння) із системи, які утворюються внаслідок горіння на прямих ділянках. Вибір труб за їхнім типом.
MONO — одностінна труба | TERMO — двостінна (Сендвіч) труба |
Не утеплені одностінні труби необхідно використовувати виключно в приміщеннях, які опалюються. Утеплені сендвіч труби застосовуються фахівцями як у опалюваних, так і в неопалюваних приміщеннях, також можливо використовувати їх зовні приміщень. Решта вибору залишається за Вами з урахуванням вартості, пожежної безпеки та зручності експлуатації.
• Димохід конвектор. Ця деталь зазвичай монтується фахівцями на лазневу або опалювальну піч, для того, щоб відбирати тепло, яке виходить від димоходу.Вибір елементів доповнення. На опалювальних приладах необхідно використовувати, крім основних елементів, і додаткові, а саме:
• Сітка для розміщення каменів. Її монтаж здійснюється над лазневою піччю. Вона необхідна для збільшення об'єму використовуваних каменів.
• Бак для води. Він необхідний для застосування разом із печами, також камінами або опалювальними печами. Монтаж водонагрівачів здійснюється над пічкою, і вони здатні розігрівати воду до температури 100 градусів. Варто зазначити, що вода прогрівається досить швидко, тому перед використанням її необхідно обов'язково охолоджувати.
• Бак теплообмінник. Його застосовують у комплекті з розширювальним баком. Монтаж водонагрівачів здійснюється поверх печей, і вони здатні нагріти воду до температури 100 градусів. Варто зазначити, що вода прогрівається досить швидко, тому перед використанням її необхідно обов'язково охолоджувати.
Димохід-конвектор | Сітка для каменів |
Перехід на трубу, яка утеплена. Для того, щоб перейти на утеплену трубу, застосовують «Старт сендвіч» або ж можна використовувати «Адаптер стартовий».
У разі якщо труба одностінна була зібрана «за конденсатом», тоді необхідно використовувати елемент «Адаптера котла М-М». В іншому варіанті під час збирання «за димом» немає потреби використовувати жодні інші додаткові елементи.
Адаптер | Старт сендвіч |
Опорний майданчик. Вибір щодо конструкції димохода, який може мати опорний майданчик або ні, залежить безпосередньо від конструкції приладу опалення, а також від розміщення димоходу. Ця деталь має застосовуватися разом із консоллю. Що стосується консолі, то її монтаж має бути зроблений у вертикальній площині. Виробники пропонують низку консолей різних розмірів.
Без застосування опорного майданчика допустимо використовувати виключно рівний вертикальний димохід, який спирається на прилад опалення. У будь-якому іншому разі необхідно віддавати перевагу тільки конструкціям із опорними майданчиками та консолями. Опорний майданчик має бути на відстані не менш ніж раз на п'ять метрів по довжині димоходу.
|
Опорний майданчик | Консоль (комплект) |
Поворот. Для зміни напрямку димоходу застосовують такі елементи, як «Колено», або ж можливо використовувати «Сендвіч-коліно». У цьому разі деталі мають мати кут повороту 90, 135 градусів. Під час використання цих елементів неабияк полегшується процес обслуговування димохода.
Коліно 90° | Колено 45° | Сендвіч-коліно 90° | Сендвіч-коліно 45° |
Обслуговування димоходу, а також збирання конденсату.Для виконання робіт з обслуговування димоходу необхідно залучити «Потрійник» або ж можна використовувати «Сендвіч-трійник». У цьому разі кут відведення деталі в градусах має бути 90 або ж допустиме використання деталей із кутом 135.
Зазначені елементи необхідні для того, щоб виконати зміну напрямку димохідного каналу. Застосовуються в місцях, де здійснене з'єднання основного каналу з теплогенерувальним апаратом. Застосовувати ці елементи необхідно спільно з «Заглушкою з конденсатовідводом». Ця заглушка необхідна для збирання конденсату, а надалі його відведення в систему нейтралізації. «Заглушка» необхідна для виконання робіт з обслуговування димоходу.
|
|
|
Тройник 45° | Тройник 90° | Сендвіч-трійник 45° | Сендвіч-трійник 45° |
Ревізія із заглушкою | Заглушка з конденсатовідводом | Заглушка для сендвічів | Заглушка |
Прохід через стелю. У разі, коли димохід під час виконання монтажних робіт має пройти через стелю, стіну, тоді фахівці рекомендують застосовувати елемент, який називається «Прохідка стельова». Цей елемент має мати розмір на 70 мм більший, ніж товщина стелі. Якщо врахувати, що в деяких обігрівальних приладах, необхідно застосовувати елемент, який називається «Столочно прохідного вузла утепленого», також вам потрібно використовувати ізоляцію, для досягнення дотримання всіх правил пожежної безпеки.
Прохід через дах. У разі, коли під час встановлення димохід передбачається, що він проходитиме через покрівлю, тоді вам буде потрібно використовувати елемент — «Стовічне оброблення». Не варто забувати про будівельні норми під час виконання всіх робіт із монтажу димохода, а також важливо дотримуватися правил пожежної безпеки. У цій ситуації, для монтажу можна скористатися покрівельним ущільнювачем «Майстер флеш силіконовий. Для плоских та інших різновидів дахів є прямі та кутові варіанти виконання.
Стельова обкладинка | Проходження стельове |
Щоб завершити димохід, необхідно залучити стандартні елементи, як-от:
1. «Зент» або його можна замінити деталлю «Дефлектор».
2. «Конфузор» або його можна замінити деталлю «Конус».
ВАЖНО!
Для тих опалювальних установок, які працюють на газі, не можна закривати димохідний отвір, тому вибір має пащу на «Конус».
Парасолька | Конфузор | Дефлектор |
Кріплення димоходу дуже важливе, щоб кріплення попереджали й повністю унеможливили зміщення або згинання димоходу від зовнішнього впливу. Фахівці в такому разі використовують «Креплення стінне No1, 2».
Монтаж цього елемента здійснюється з розрахунку один елемент на кожні два метри. Вибирати відстань від димоходу до стіни необхідно залежно від обраного номера кріплення.
Кронштейн-хомут | Кронштейн-хомут L500 з регулюванням | Хомут-розтяжка |
• Роботи з монтажу димоходу необхідно починати від нагрівального приладу та поступово пересуватися вгору;
• Важливо збирати деталі «за конденсатом». Цей вид збирання необхідний для того, щоб не дати можливості конденсату та димовим відкладенням потрапляти назовні;
• Місця стиків усіх елементів неодмінно необхідно ущільнити. Для ущільнення використовують мастику — герметик, яка вирізняється характеристиками термостійкості. Також необхідно ретельно з'єднувати між собою всі елементи, поверх використовувати «Хомут обтискний» у кожному з'єднанні;
• Після закінчення монтажних робіт необхідно провести так звану випробувальну топку. Ця топка необхідна для того, щоб мати можливість перевірити герметичність вироблених стиків, а також, щоб переконатися, що прилеглі конструкції не схильні до займання.
Під час експлуатації нового димоходу будьте готові до того, що можливе утворення специфічного запаху, а також несильного задимлення. Такий ефект утворюється внаслідок того, що відбувається випаровування змащувальних матеріалів, яке є на поверхнях металу.
Якщо димохід виготовлений із неіржавкої сталі, під час його нагрівання, на поверхні можуть утворюватися кольори побіжності — це не дефект. За димоходом необхідний догляд. Регулярно проводьте його чищення, не менш ніж двічі за сезон.
Основні | |
---|---|
Виробник | ВентУстрій |
Країна виробник | Україна |
Матеріал димаря | Нержавіюча сталь |
Стан | Новий |
- Ціна: від 1 500 ₴