Встановлення буферної ємності в системі опалення
Встановлення буферної ємності необхідна в будь-якій системі опалення, в якій встановлено твердопаливний котел. Але у зв'язку з економією коштів і нестачею вільного місця під котельню, люди відмовляються від встановлення буферної ємності, а дуже даремно. Саме встановлення акумулюючої (буферної) ємності допоможе заощаджувати на паливі, а так само не дозволить теплу губитися.
Акумулюючий бак збирає надлишок тепла, зберігає їх і повертає в систему, коли це потрібно, підвищуючи її ККД і даючи економічну вигоду. Термін окупності бака - 1 рік.
Єдиний мінус буферній ємності, що полягає в габаритах. Найменша ємність на 500 літрів має діаметр 600 міліметрів, тому під буферну ємність потрібна спеціально відведена площа.
Властивості акумулюючих баків
Акумулюючі баки служать для акумулювання надлишкового тепла від джерела. Джерелами тепла можуть бути: твердопаливні, електричні, газові котли, теплові насоси, сонячні колектори, камінні топки. Вони продовжують термін служби джерела нагріву, попереджають перегрів. Після спалювання палива (протягом 2-6 годин) або вимикання (після кількох годин нагріву) акумулююча ємність віддає тепло не менше чотирьох годин. Двоконтурні баки дозволяють тримати на одному рівні температуру теплих підлог в незалежності від того, включено опалення чи ні. В тепловому насосі ємність виконує функцію розподільника тепла.
До безперечних плюсів буферної ємності можна віднести:
- Економічність використання, так як теплові акумулятори дозволяють заощадити до 20% твердого палива (при роботі з твердопаливним котлом).
- Можливість виходу котла на максимальну потужність, що забезпечує максимальне згоряння палива (без тління і залишків в камері згоряння) і, як наслідок, розвиток максимального ККД котла. В даному випадку бак-акумулятор знімає надлишки тепла і в наслідок віддає їх в систему опалення.
- Можливість здійснювати завантаження котла в зручний час. В даному випадку котел виводиться на максимальну потужність, бак акумулює необхідну кількість тепла, яке необхідно для обігріву приміщення на час відключення котла (проводиться розрахунок необхідної буфера).
- Рідше необхідно проводити огляд і чищення котла, т. к. він спалює паливо практично без залишків (менше золи і сажі).
- Захист котла від перегріву за рахунок постійної циркуляції води та зняття надлишків тепла в буферний бак.
- Зменшується викид продуктів згоряння в навколишнє середовище за рахунок відсутності тління (т. к. котел працює на максимальній потужності).
- Мінімальні теплові втрати забезпечуються завдяки високоефективній охоплює теплоізоляції.
- Лінійка теплоакумуляторів включає в себе баки об'ємом 300, 500, 750 і 1000 літрів і є ідеальними баками для твердопаливних котлів.
- Можливість поверхового регулювання температури (або на кілька будівель, наприклад будинок та баня).
- Автоматизація контролю за безпекою.
- Можливість підключення газового (або будь-якого іншого) котла з мінімальними витратами. Також легко підключаться тепловий насос або сонячні колектора.
Види буферних ємностей:
без утеплювача | з утеплювачем | з верхнім теплообмінником | з нижнім теплообмінником | з двома теплообмінниками |
Принцип розрахунку обєму буферної ємності.
Є різні методики розрахунку рекомендованого обсягу, але виходячи з практики найбільш вірним буде не менше 20-30 літрів на 1 кВт потужності твердопаливного котла. Виходить, що чим могутніше котел, тим більше об'єм буфера.
Продовження служби котла і економія ресурсів
Рівномірний перерозподіл тепла скорочує час розігріву котла до робочої температури. В результаті утворюється в рази менше конденсату, який викликає корозію навіть стійкою до руйнування сталі. Якщо немає сильних перепадів температури, довше служить вся опалювальна система. Використання різних видів теплоагрегатів в комплекті з акумулюючої ємністю дозволяє заощадити до 60% палива і електроенергії. Електричний котел можна включати вночі, при низькому тарифі, а вдень використовувати газ або інше паливо. Економляться не тільки ресурси, але й час: обслуговувати систему стає простіше.
В Котельному інтернет-магазині Вам допоможуть підібрати акумулюючий бак по площі і бюджету. Зателефонуйте нам і ми допоможемо зберегти тепло у Вашому домі і допоможемо економити на опаленні.
- Твердопаливні котли стають все більш популярними в Україні. Вони використовують різні види палива, такі як дрова, вугілля, брикети або пелети, і є економічним та екологічно чистим рішенням для опалення вашого будинку. Однак, при виборі твердопаливного котла, є декілька важливих факторів, на які слід звернути увагу.
- В сучасному світі, де технології швидко розвиваються, насоси використовуються в різних сферах, включаючи системи опалення, охолодження, вентиляції та водопостачання.